Múdre rozhodovanie

Apple Watch - hodinky na jeden deň

25.6.2015

Apple vie zaujať vašu pozornosť aj peňaženku - napríklad hodinkami, ktoré musíte nabíjať každý deň.

Apple Watch - hodinky na jeden deň


Hodinky od amerického technologického giganta sa pomaly dostávajú do predaja. Zatiaľ sa nedá povedať, že by išlo o "míľnik" v produktovej sérii Apple, avšak vášnivú diskusiu rozpútava už od prvého oznámenia o uvedení na trh. Apple Watch sa tak zrejme nestanú fenoménom ako iPhony a iPady; čo však stráca na použiteľnosti, to doháňajú zaujímavým dizajnom a predovšetkým skvelým marketingom. Zistite, aké tri témy sú v spojitosti s Apple Watch najviac diskutované!

 

Cena

Najzásadnejšou otázkou u noviniek od Apple je samozrejme cena. Konkrétne u Watch je pomerne rozmanitá, avšak vo všetkých smeroch kritizovaná ako odborníkmi, tak verejnosťou. Najlacnejšiu verziu s hliníkovým telom s priemerom 38mm a plastovým remienkom totiž oficiálne nezoženiete pod 350 €. Základná oceľová verzia potom príde zhruba od 550 € do 1 300 € a luxusné zlaté prevedenie sa vyšplhá dokonca až nad 20 000 €. To však v SR nebude možné vplyvom obmedzení Európskou úniou zaobstarať - limit je 15 000 €. Žiadna z variant podľa oficiálneho vyjadrenia Apple nebude vodotesná.

 

Výdrž

Apple Watch nemajú slúžiť iba ako ukazovateľ času, ale tiež ponúknu svoje vlastné užívateľské prostredie a aplikácie. To si samozrejme vyberie svoju daň na výdrži, ktorá má podľa oficiálneho vyjadrenia spoločnosti pri "bežnom" používaní byť iba 18 hodín. Pri počúvaní hudby sa Watch vybijú dokonca už za 6 hodín. Batéria síce bude vymeniteľná, avšak to na pohodlnosti používania nijako zvlášť nepridáva. Ak by ste Watch používali iba ako ukazovateľ času, vydrží zhruba deň a pol.

 

Aplikácia

Na svete je približne 370 miliónov užívateľov iPhonu a dá sa preto predpokladať, že záujem o Watch bude predovšetkým u nich. Apple preto prispôsobil hodinky tak, aby sa spárovali s iPhonom a slúžili ako druhý displej, na ktorom môže užívateľ vidieť všetky dôležité notifikácie. Nové užívateľské prostredie tiež dáva priestor pre nové a kreatívne aplikácie priamo pre Watch - napríklad Shazam, Instagram alebo Uber. Problém však nastáva vtedy, keď nie ste majiteľom iPhonu. Bez neho totiž zatiaľ nemožno Apple Watch plne používať.

 

Na Apple Watch sa zrejme nebudú stáť siahodlhé frontu ako na najnovšie iPhony, možno ale nakoniec budeme prekvapení. Isté je, že aj cez všetky nedostatky si svoje spokojné majiteľa iste nájdu - v tomto prípade je však isté, že sa bude jednať iba o užívateľov iPhonov.

Ďalšie články
Partneri