Múdre rozhodovanie

AT&T obmedzuje Apple SIM

10.4.2015

Pred necelými tromi týždňami prišli do predaja vo Veľkej Británii a USA tablety Apple iPad Air 2 a iPad Mini 3 s patentovaným vynálezom spoločnosti Apple – Apple SIM. Táto špeciálna SIM karta umožňuje využívať služby niekoľkých podporovaných operátorov, medzi ktorými je možné prepínať priamo v telefóne bez nutnosti kartu meniť. Keď boli nové iPady prezentované, táto informácia nebola pôvodne nikde zverejnená.

AT&T obmedzuje Apple SIM

Ihneď po oficiálnom oznámení Apple SIM začali mobilní operátori upravovať svoje zmluvné a obchodné podmienky. Napríklad operátor AT&T obmedzil Apple SIM dodatkom, ktorý obmedzuje zákazníka iba na používanie jeho služieb bez možnosti voľby medzi ďalšími operátormi, čím funkcii Apple SIM v podstate vyrušil.

AT&T je jedným z troch prvých operátorov, ktorí Apple SIM podporujú. Ďalšími sú T-Mobile a Sprint, ktorí funkciu zachovávajú a dovoľujú zákazníkovi operátorov meniť.

Z hľadiska konkurenčného boja sa nejedná o ojedinelý prípad bojkotu služieb Applu. V USA napríklad spoločnosti Rite Aid nebo CVS blokujú službu Apple Pay, ktorá umožňuje platiť zákazníkom pomocou iPhonu.

Ďalšie články
Partneri