Múdre rozhodovanie

Windows Phone značne stráca pred konkurenciou

29.10.2015

Každý, kto niekedy aspoň chvíľku používal mobil s Windows, potvrdí, že tento systém ponúka veľmi dobrý komfort a pohodlné ovládanie. Prečo sa teda nepredáva tak dobre?

Windows Phone značne stráca pred konkurenciou


Android je príliš zložitý, mobilné telefóny od Applu sú zase moc drahé. Takto väčšinou znejú argumenty tých, ktorí používajú mobily Nokia či Microsoft Lumia s operačným systémom Windows Mobile. A majú pravdu. Lacné a funkčne vydarené telefóny aj veľmi praktický a krásny operačný systém s "dlaždicami" majú všetky predpoklady pre úspech. Lenže sa tak nestalo. A kto za to môže? Ten, komu malo na ich úspechu záležať najviac. Microsoft.

Microsoft zatiaľ nedokázal dobre motivovať vývojárov, aby pre Windows Mobile pripravili veľa dobrých nástrojov, nedokázal zatiaľ svoj online obchod vyčistiť od reklamných nefunkčných aplikácií, nezvládol dohovoriť s ďalšími výrobcami, aby sme si mohli kúpiť aj mobily iných značiek a síce dlho hovorí o novej verzii operačného systému Windows 10 pre mobilné telefóny, ale ničoho sme sa zatiaľ nedočkali - okrem práve predstavených noviniek, ktoré majú Windows Phone 10 uviesť na trh. Microsoft tiež pripravil verziu svojho kancelárskeho balíka Office pre Android a iOS úplne zadarmo. Pre Windows Mobile, svoj vlastný operačný systém, už ale nie.

Aj keď ešte nič nie je stratené, mobilné telefóny s Windows to budú zatiaľ mať stále veľmi ťažké. Pritom ako Google, tak Apple by nejakú konkurenciu potrebovali ako soľ. Zarobili by sme totiž na tom hlavne my - užívatelia.

Ďalšie články
Partneri