Múdre rozhodovanie

Zlozvyky používateľov smartphonov

17.7.2015

Nie a nie sa ich zbaviť? Buďte v pohode, nie ste v tom sami.

Zlozvyky používateľov smartphonov

 

Smartphone má už v podstate každý, a s touto chytrou vecičkou prichádza okrem zábavy tiež rad zlozvykov, ktorých sa jednoducho nedokážeme zbaviť. Viete, aké sú tie najhoršie? A robíte podobné hlúposti tiež?

 

Fotíme si jedlo

Kto vie, kde sa tento fenomén vlastne vzal. To, že sme predtým jedlo jednoducho zjedli a pochválili, už dávno nestačí - najlepšie je vyfotiť si ho na pamiatku! A po vzore správneho Hipster fotku upraviť nejakým dych berúcim efektom, pričom sa potom rozplývať nad pochvalnými komentármi po tom, čo fotku zverejníte na všetkých dostupných sociálnych sieťach. Vy jete jedlo? Aké úžasné! Lajka!

 

Argumentuje cez SMSky

Tvrďácká hláška "povedz mi to do očí" sa za posledných pár rokov zregulovali na frajerské "napíš mi to do očí." Snažiť sa niekoho presvedčiť cez SMS je sizyfovská práca, zvlášť keď vždy existuje možnosť dotknutého odbiť s tým, že ste si SMS neprečítali . V skutočnosti vám správa síce došla, ale keďže vás rušila pri hraní Angry Birds, tak ste ju jednoducho odklepli. Šéf otravuje práve vo chvíli, kedy máte posledného vtáka, a zostávajú tri ošípané!

 

Pózu pri fotení

Nie, my jednoducho nechceme na fotkách vyzerať prirodzene. Namiesto toho sa všelijako vykrúcajú, zaujímame prapodivné pózy, a po každom vyfotení vybafne so slovami "ukáž mi to, ako tam vyzerám." No, a keď na fotke vyzeráme hrozne, trváme na tom, aby sme sa odfotili znovu. A tak stále dokola, až kým sa po dvojsté fotke nakoniec rozhodnete, že tá prvá bola vlastne najlepšia. Ale počkať, tú už ste zmazali? Tak ideme znovu od začiatku!

 

Voláme vo výťahu

"Haló? Haló? Ja ťa vôbec nepočujem! Sakra, tu nie je signál, ja ti nerozumiem! "Prečo vlastne chodíme do výťahu, keď voláme? To, že v ňom v 99% nie je signál, predsa vieme všetci. Aj tak to ale robíme. Najhoršie je, keď sa s vami vezie ešte niekto iný, kto neustále obracia oči v stĺp a v duchu si hovorí, ako môže byť niekto tak natvrdlý.

 

Sme pohltení Facebookom

Je pol dvanástej večer a pre dnešok už počítača bolo dosť. Vypínate obrazovku, zaľahne do postele ... a vezmete si mobil, kde začnete horlivo kontrolovať Facebook, od ktorého ste práve odišli. Kto vie, možno vám za tých 15 sekúnd niekto napísal niečo dôležité, a vy by ste to prešvihli. Otvorte aplikáciu, a aha! Mali ste pravdu, ikonka upozornenia červene žiari! Plní očakávania na ňu kliknete. "Jožo Novák vás pozýva na hranie Papa Pear Saga." Hm, tak nič.

 

Nevypíname si zvonenie

Kino, ordinácie, pohovory, návštevy u známych a ďalšie situácie, kedy by sme si mali vypnúť zvonenie, nás absolútne netankujú. Je pozoruhodné, ako sme ako ľudstvo proti tomuto upozorneniu odolní. Samolepky s preškrtnutými mobilmi na vstupných dverách, písomné upozornenia na nástenkách, výzvy na vypnutie mobilu pred začiatkom filmu v kine. Kdeže, to nehrozí. Náš mozog sa tieto výzvy naučil dokonale ignorovať.

 

Duck face

Predzvesť apokalypsy prinieslo špúlenie pier na fotkách, takzvaný duck face, v slovenčine známy ako "káčací ksicht". Tento fenomén sa rozšíril natoľko, že ho Oxfordský slovník dokonca zaradil do svojho zoznamu ako nový výraz! Skutočnosťou je, že ak vidíte niekoho na fotke robiť duck face, môžete si byť na sto percent istí, že nevyjadruje svoje skutočné emócie. Viac hranú tvár by ste totiž hľadali len ťažko. Regards.

Ďalšie články
Partneri